Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Temmuz 2023 Cuma

Belçikalıların yüzde 57’si monarşinin devamından yana

21 Temmuz Cuma günü, Belçika’nın 8. kralı olan Kral Phillipe’in tahta çıkışının 10. yıldönümü. Anketlere göre, Belçika halkının yüzde 57’si, ülkedeki parlamenter monarşi sisteminin devam etmesini istiyor.

Belçikalı medya kuruluşları Le Soir, HLN, RTL ve VTM adına Ipsos tarafından yapılan ankete katılanların çoğu, ülkede daha çok sembolik anlamı olan krallığın devam etmesinden yana görüş bildirdi. Yüzde 28 ise, kraliyet yerine tamamen cumhuriyet yönetimine geçilmesini savundu.

Monarşi taraftarlarının oranı, Fransızca konuşulan Valon Bölgesi ve Başkent Brüksel Bölgesi’nde yüzde 63 oldu. Flaman Bölgesinde ise monarşinin devam etmesini isteyenlerin oranı yüzde 52 olarak tespit edildi.

Geri Dön 21 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN