Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2023 Salı

Belçikalılar politikacılara güvenmiyor: Boş Parti kuruldu

Belçika’da yapılan son anketlere göre, ülkedeki her 10 kişiden 7'si politikacılara güvenmiyor. Ülkedeki politikacılara güvenenlerin oranı ise sadece yüzde 24. 

Belçikalı gazeteler ve Ipsos anket ajansı tarafından yapılan ortak ankete göre, ülke nüfusunun yüzde 69’u politikacılara güvenmiyor. Nüfusun yüzde 71’i, siyaseti güvensizlik, endişe, ve bıkkınlık gibi olumsuz duygularla ilişkilendiriyor. 

Son genel seçimde, yaklaşık 500 bin kişi sandığa gidip boş oy atmış, seçmenlerin yüzde 12’si ise sandığa gitmemişti. 2024’te yapılacak bir sonraki seçimde bu oranların daha da artması bekleniyor. 

Boş Parti kuruldu

Yeni kurulan ve 2024 seçimlerine girmeyi planlayan ‘Blanco’ partisi (Boş Parti), boş oy atarak mevcut partileri protesto eden seçmenlere hitap etmek istiyor. Partinin amacı, anketlerde oyları artan aşırı sağ ve aşırı sol partilere bir alternatif sunmak ve siyasetçilere ‘mecliste temsil edilmediğini hisseden’ çok sayıda insan olduğunu göstermek. Parti, eğer 2024 seçimlerinde barajı geçerse, mecliste kazandığı koltukları boş bırakmayı planlıyor. 

Geri Dön 04 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN