Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Kasım 2023 Pazartesi

Belçikalılar, ortanca gelirde AB ülkeleri arasında 6'ncı sırada

AB'nin resmi istatistik ofisi Eurostat'ın yakın tarihli bir raporuna göre, Belçikalılar AB'de altıncı en yüksek 'ortanca gelire' sahip.

Çalışmada, 2022'de Belçika'da 'kişi başına düşen ortanca kullanılabilir gelirin' 27 bin 314 avroyla, AB ortalaması olan 19 bin 83 avronun çok üzerinde olduğu ortaya çıktı. Belçika'nın komşuları Almanya'da bu meblağ 25 bin avroyken, Fransa'da ise 23 bin 53 avro.

En yüksek ortanca maaş ise 45 bin 310 avroyla Lüksemburg'da. Lüksemburg'u 33 bin 260 avroyla Danimarka ve 29 bin 537 avroyla Hollanda takip ediyor. Buna karşılık Bulgaristan 5 bin 378 avroyla en düşük ortanca gelire sahip ülke. Romanya 5 bin 512 avroyla ikinci en düşük ve Macaristan 6 bin 975 avroyla sırasıyla üçüncü en düşük gelirleri kaydetti.

Yüksek maaşlar ve yüksek kaygı

Nispeten yüksek kazançlarına rağmen, çok sayıda Belçikalı, 2020'de koronavirüs salgının başlangıcından bu yana ve ardından 2022'nin şubat ayında Rusya-Ukrayna savaşıyla tetiklenen enerji krizi nedeniyle akut mali sıkıntı yaşadı.

Bu yılın başlarında, tüketici hakları grubu Test Achats, Belçikalıların yüzde 27'sinin her ayın sonunda hiç para biriktiremediğini, bu oranın geçen yıl nisan ayında yüzde 25 olduğunu tespit etti. Çalışmada ayrıca, yüzde 57'nin mali durumunun 2021'ye göre önemli ölçüde daha kötü olarak gördüğü ve sekizde birinin yakın zamanda geçimini sağlamak için arkadaşlarına ve ailesine döndüğü ortaya konuldu.

(Ortanca kullanılabilir gelir, nüfusun yarısının daha fazla kazandığı ve geri kalan yarısının daha az kazandığı vergiler sonrası maaşı temsil eder.)

Geri Dön 06 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN