Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2023 Perşembe

Belçikalı iki uyuşturucu baronu, parayla Türk pasaportu alarak kaçtı

Belçika’da yetkililer tarafından uzun süredir aranan iki uyuşturucu baronu, yüklü bir yatırım karşılığında Türk pasaportu satın alarak Türkiye’ye kaçtı. İki zanlı şu anda Türkiye’de yaşıyor.

Türk makamlar, Belçika ile Türkiye arasında herhangi bir suçlu iadesi düzenlemesi olmadığı için zanlıları Belçika’ya geri göndermeyi reddediyor. 

Adalet Bakanı: Türk hükûmetine güveniyoruz

Söz konusu kişiler, paravan şirket yardımıyla Belçika’ya en az 3,2 ton kaçırılan bir operasyona karıştıkları için yetkililer tarafından aranıyordu. Ancak suçlular, Türk pasaportu alarak yargılanmaktan kaçmayı başardı. Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne, "Türkiye'nin kaçak suçlular için serbest bir liman haline gelmemesini sağlamak için Türk hükûmetine güveniyoruz" açıklamasında bulundu. 

Parayla vatandaşlık

6 Ocak’tan bu yana, yabancılar, en az 500 bin avro tutarında yatırım yaparak veya konut alarak Türk vatandaşlığına geçebiliyor. Belçika’dan ve birçok diğer ülkeden suçlular, yargılanmaktan kaçmak veya kara para aklamak için bu yöntemi kullanıyor. 

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN