Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2024 Çarşamba

Belçikalı gençler yaratıcı düşüncede dünya altıncısı

PISA araştırmasına göre; Belçikalı gençler yaratıcı düşünmede dünya genelinde altıncı sırada. Kız öğrenciler, erkek öğrencilere göre daha başarılı.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından yapılan yeni Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) araştırmasına göre, Belçikalı gençler yaratıcı düşünmede dünya genelinde altıncı sırada yer alıyor. Flandre ve Fransızca konuşulan bölgelerde 15 yaşındaki öğrenciler, 62 puan üzerinden yapılan değerlendirmede ortalama 35 puan aldı. Bu sonuçla Belçika, Güney Kore, Singapur, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın ardından geliyor.

Kız öğrenciler daha başarılı

Raporlara göre, yaratıcı düşünme konusunda kız öğrenciler daha iyi performans gösteriyor. Tüm OECD ülkelerinde kızlar ortalama olarak üç puan daha fazla alıyor. Ancak sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı ailelerden gelen veya göçmen kökenli çocuklar diğerlerine göre belirgin şekilde daha düşük puan alıyor.

Geri Dön 19 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN