Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Eylül 2023 Pazartesi

Belçikalı bakanın sözleri İsrail ile diplomatik kriz yarattı

Belçika Kalkınma İşbirliği Bakanı Caroline Gennez'in İsrail hakkındaki ifadeleri, iki ülke arasında diplomatik bir gerilime yol açtı.

Caroline Gennez, Belçikalı sivil toplum kuruluşlarının Filistin'deki faaliyetlerini anlatırken De Morgen gazetesine verdiği röportajda, "Filistin topraklarındaki durum sürdürülemez bir noktaya geliyor. İşgal altındaki Filistin köyleri İsrail tarafından adeta haritadan siliniyor." şeklinde konuştu.

Bu açıklama sonrasında İsrail'in Belçika Büyükelçisi Idit Rosenzweig-Abu, Bakan Gennez'in 'iftira dolu suçlamaları nedeniyle şaşırdığını' söyledi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İsrailli Büyükelçi, Gennez'e karşı protesto mektubu gönderdiğini ve ayrıca İsrail'deki Belçika Büyükelçisinin İsrail Dışişleri Bakanlığı'na protesto için çağrıldığını duyurdu.

Gennez sözlerinin arkasında

Gennez ise sözlerinin arkasında durduğunu vurguladı. Bakanın sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, röportajındaki ifadelerine pişmanlık duymadığını ve ülkesinin İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümü savunduğunu belirtti.

Gennez, son aylarda Batı Şeria'da finanse edilen altyapıların yıkıldığını ve halkın yaşam alanlarının zorla elinden alındığını ifade ederek, bu duruma karşı olduklarını dile getirdi.

Geri Dön 04 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN