Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Belçika'da zehirli kimyasal alarmı

Belçika'nın Chievres kentinde yaşayan her 10 kişiden 3'ünde, 'sonsuz kimyasallar' olarak bilinen zehirli PFAS tespit edildi.

Belçika'da yapılan bir araştırma, Hainaut eyaletindeki Chievres kentinde yaşayanların yaklaşık yüzde 30'unda "sonsuz kimyasallar" olarak bilinen zehirli PFAS tespit edildiğini ortaya koydu. PFAS, teflon tava ve tuvalet kağıdı gibi günlük ürünlerde yaygın olarak bulunuyor ve suya ve yağa dayanıklı olması nedeniyle bu ismi alıyor.

RTBF'de yayınlanan habere göre, Ekim 2021 ile Mart 2023 arasındaki dönemde bölgedeki musluk sularında AB standartlarını aşan seviyelerde, yani litre başına 20 mikrogramdan fazla PFAS bulundu. PFAS'ın kansere neden olabileceği ve kadınların hamile kalma olasılığını düşürdüğünden şüpheleniliyor.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN