Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Nisan 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde, yeni bir dolandırıcılık türü ve terör saldırısı şüphesi vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika’da Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi, tüketicileri, son dönemde yaygınlaşan yeni bir finansal dolandırıcılık türüne karşı uyardı. Geçtiğimiz aylarda, kendini lisanslı şirket olarak tanıtan ve kredi imkanı verdiğini iddia ederek mağdurları dolandıran 28 internet sitesi tespit edildi. Bu siteler, tanınmış kredi kurumlarının adlarını veya logolarını kullanarak, müşterilere son derece düşük faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor. Ancak kredi çekmek isteyen müşterilerden, sigorta primi gibi bir takım masrafları karşılamak için belirli bir para yatırmaları isteniyor. Dolandırıcılar, bu parayı aldıktan sonra ortadan kayboluyor. Yetkililer, bu tip şüpheli bir şirketle karşılaşan müşterileri Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi ile irtibata geçmeye çağırıyor. 

Brüksel ve Anvers’de terör saldırı planladığından şüphelenilen sekiz kişi pazartesi akşamı gözaltına alındı. Federal Kamu Savcılığından yapılan açıklamada, şüphelilerin saldırıyı gerçekleştirmekte kararlı oldukları bildirildi. Federal Adli Polis Şefi Eric Snoeck, Belçika’daki terör tehdidinin ortadan kalkmadığını ve gözaltıların bu sene ülkedeki terörle bağlantılı üçüncü olay olduğunu belirtti.

Federal sağlık bakanı ile eyaletlerin sağlık bakanları, alkol bağımlılığıyla mücadele kapsamında, içki reklamlarının büyük ölçüde kısıtlanması ve benzin istasyonlarında 22.00 sonrası içki satışını yasaklama üzerine uzlaştı.

Enflasyon ise mart ayında bir önceki aya nazaran yüzde 0,05 artarak yüzde 6,67’ye yükseldi.

Geri Dön 02 Nisan 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN