Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Mart 2023 Pazar

Belçika’da bu hafta neler yaşandı?

Belçika’nın gündeminde bu hafta emeklilik reformu vardı. İşte yaşananlar…

Belçika’da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'da bütçe görüşmeleri başladı. Olası bir emeklilik reformu da tartışılan konular arasında. Emeklilik yaşının yükseltilmesi şimdilik gündemde değil, ancak Sosyal İşler Bakanı Frank Vandenbroucke, daha uzun yıllar çalışmayı teşvik etmek için, geç emekli olanlara daha yüksek emekli maaşı verilmesini savunuyor. 

Ülkedeki hastane ve diğer sağlık tesislerinde maske takmak artık zorunlu değil. Ancak hastaneler ve huzurevleri, gerekli gördükleri durumda bağımsız olarak maske zorunluluğunu geri getirebiliyorlar. Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, "Salgının o dönemi geride kaldı" açıklamasında bulundu. 

Demir yolu emekçilerini temsil eden sendikalar ve işverenler, son aylarda düzenlenen çok sayıda grev ve uzun müzakerelerin ardından, işçilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda uzlaşmaya vardı. Devlet demir yolu şirketleri SNCB ve Infrabel, çalışanların yükünü hafifletmek için toplam 4 bin ek personel istihdam edeceklerini açıkladı. Ayrıca, tüm çalışanlara 2023’te 250 avro, 2024’te 200 avro prim ödenecek. Çalışanların yemek kuponları 2024 başına kadar iki etapta günlük 1 avro artırılacak ve sağlık sigortalarının kapsamı genişletilecek. Çalışanların refahını güvence altına almak için, iş yerinde suistimale karşı önlemler alınacak. 

Avrupa ülkeleri, Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenenler için Brüksel’de pazartesi günü bir uluslararası bağış konferansı düzenledi. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’un düzenlediği konferansta, ‘hayatını kaybedenlerin anısını onurlandırmak ve hayatta kalanlar için iyi bir gelecek inşa etmek için’ bağış çağrısı yapıldı. Avrupa Birliği, depremzedelere çadır, tıbbi malzeme, yiyecek ve giysi gibi temel ihtiyaç yardımı sağlamak için şimdiye kadar yaklaşık 20 milyon avro bütçe ayırdı. 

Geri Dön 26 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN