Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Şubat 2023 Pazar

Belçika’da bu hafta neler yaşandı?

Enerji kriziyle birlikte artan enflasyon ve hayat pahalılığı Belçika’nın gündemindeki yerini koruyor. İşte bu hafta yaşananlar...

Belçika’da bu hafta neler yaşandı?

1 Şubat itibarıyla tren biletlerine ortalama yüzde 8,7 oranında zam geldi. Devlet demir yolu şirketi SNCB bu yılki enerji faturasının geçen yıla göre 200 milyon avro daha yüksek olacağını öngörüyor. Ulaşım Bakanı Georges Gilkinet, biletlere yapılan zamların ‘politik bir karar olmadığını’ zorunluluktan yapıldığını dile getirdi, ancak toplu ulaşıma teşviğin artırılmaya çalışıldığı bir dönemde fiyat artışlarının kafa karıştırdığını kabul etti. 

Sıcaklıktan tasarruf

Hanelerin ve küçük işletmelerin doğal gaz tüketimi geçen yıla nazaran yüzde 20 oranında azaldı. Operatöre göre, haneler, çoğunlukla kaloriferi kısarak ve daha az sıcak su kullanarak tasarruf yaptı.

Aşırı kâr vergisi 434,5 milyon avro kazandıracak

Hükûmetin konuyla ilgili adımları da devam ediyor. Son olarak Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten, enerji şirketlerinden alınan aşırı kâr vergisiyle ilkbaharda devletin 434,5 milyon avro gelir elde edeceğini duyurdu.

Bit pazarına nur yağacak

Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı derler... Belçika’nın emekli tankları da kıymete bindi. Tank koalisyonunun olumasının ardından envanterinde artık ağır muharebe tankları bulunmayan Belçika, yıllar önce sattığı Leopard-1 tanklarını, sattığı şirketten geri almak istedi. Tankları Ukrayna’ya göndermek için satın almak istediğini söyleyen hükûmet, şirketin aşırı yüksek fiyatlar talep ettiğini belirtti. 

Gözaltında ölen kadının soruşturması yön değiştiriyor

Hafta sonuna girerken, ocak ayının ortasında Brüksel’de gözaltındayken ölen 46 yaşındaki Tunus asıllı kadının soruşturmasına ilişkin de yeni bilgiler ortaya çıktı. İlk etapta kadının intihar ettiği söylenmişti ancak son bulgulara göre olayın intihar olmayabileceği yönünde şüpheler arttı. Soruşturma genişletiliyor.

Geri Dön 05 Şubat 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN