Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2024 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; sığınma merkezlerinde kalan mülteciler ve evsizlere polis şiddeti vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'da temmuz ayı itibarıyla, çalışmasına rağmen sığınma merkezlerinde kalan mültecilerden konaklama bedeli alınacak. Devlet Sekreteri Nicole de Moor (CD&V), bu ücretin mültecilerin gelirine göre belirleneceğini açıkladı. Örneğin, aylık 900 avro geliri olan bir mülteci 222 avro ödeyecek. Geliri 1.500 avronun üzerinde olanlar ise maaşlarının yarısını barınma merkezlerine katkı olarak verecek.

Evsizlere polis şiddeti gündemde

Namur'da, polisin evsizlere karşı sert uygulamalar yaptığı iddia edildi. RTBF'nin haberine göre, bazı polis memurları, meslektaşlarının evsizlere sistematik olarak baskı uyguladığını ve onları bölgeden uzaklaştırmak için devriyeleri artırdığını söyledi. Bu ek devriyelerin, uyuşturucu ya da alkol etkisi altında olmayan evsizlere bile herhangi bir gerekçe göstermeden soruşturma başlattığı ileri sürüldü. Ayrıca, polis karakollarında yapılan toplantılarda memurların evsizlere karşı sıfır tolerans göstermeye teşvik edildiği belirtildi.

Terör riski yaz sonuna kadar en üst seviyede kalacak

Terörle Mücadele Dairesi (Ocam), üçüncü seviye terör riski alarmının yaz sonuna kadar devam edeceğini duyurdu. Geçen yıl ekim ayında Brüksel'de İsveçli futbol taraftarlarının öldürülmesinin ardından bu seviye yürürlüğe girmişti. Üçüncü seviye terör uyarısı, bir saldırı veya terör tehdidi riskinin muhtemel olduğunu gösteriyor.

Nitelikli işçi açığı büyüyor

Başkent Brüksel'de nitelikli işçi açığı büyüyor. 102 meslek grubunda çalışan açığı var. En çok aranan meslekler arasında vinç operatörleri, sıhhi tesisatçılar, çatı ve cephe tadilat ustaları ile satış elemanları bulunuyor. Uzmanlar, personel açığının mesleklere uygun dil ve teknik yeterlilik eksikliği, belirli mesleklerin zor veya sağlığa zararlı görülmesi ve uygun olmayan çalışma saatleri nedeniyle arttığını belirtiyor.

Brüksel'de 'Le Pen' protestosu

Brüksel'de bir araya gelen yüzlerce kişi, Fransa'da aşırı sağın yükselişini ve Marine Le Pen'i protesto etti. Fransız Büyükelçiliği önünde ırkçılığa karşı faaliyet gösteren bir grup tarafından başlatılan gösteri, yüzlerce kişinin katılımıyla büyüdü. 

Geri Dön 07 Temmuz 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN