Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2024 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; Lidl'daki fare istilası, Chievres'teki zehirli kimyasal alarmı ve gardiyanların grevi vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Leuven'de ünlü market zinciri Lidl'ın bir şubesini fareler bastı. Federal Gıda Güvenliği Ajansı'nın yaptığı incelemeler sonucunda market geçici olarak kapatıldı. VRT'nin haberine göre, Leuven kenti aylardır fare istilasıyla mücadele ediyor. Daha önce de birçok restoran ve kafe benzer hijyen sorunları nedeniyle kapatılmıştı.

Zehirli kimyasal alarmı

Chievres'te yaşayan her 10 kişiden 3'ünde, 'sonsuz kimyasallar' olarak bilinen zehirli PFAS tespit edildi. PFAS, teflon tava ve tuvalet kağıdı gibi günlük ürünlerde yaygın olarak bulunuyor ve suya ve yağa dayanıklı olması nedeniyle bu ismi alıyor. Ekim 2021 ile Mart 2023 arasındaki dönemde bölgedeki musluk sularında AB standartlarını aşan seviyelerde, yani litre başına 20 mikrogramdan fazla PFAS bulundu.

Gardiyanlar bir kez daha grev yaptı

Antwerp'te cezaevi çalışanları, artan şiddet olaylarını protesto etmek amacıyla 24 saatlik grev yapıldı. Sosyalist Sendika tarafından yapılan açıklamada, hapishanelerde personel açığının giderilmesi ve cezaevlerindeki yoğunluğun çözülmesi çağrısında bulunuldu. Sendika, her iki günde bir cezaevi çalışanının şiddete maruz kaldığını belirterek, bu durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Gazze'ye 240 ton yardım malzemesi gidecek

Belçika, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu ile işbirliği yaparak Gazze Şeridi'ne yeni bir insani yardım sevkiyatı düzenlediğini açıkladı. Yardım malzemeleri taşıyan konvoyun bu hafta Belçika'dan Ürdün'e, oradan da Gazze'ye ulaşması planlanıyor. Savunma Bakanlığı ve Brüksel Belediyesi tarafından koordine edilen proje kapsamında, Gazze’ye 240 tonluk hijyen ürünleri, yatak, uyku tulumları ve bebekler için süt tozu gibi yardım malzemeleri gönderilecek.

Valon bölgesinin silah ihracatına sert eleştiri

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty) Belçika’nın Valon bölgesindeki silah ihracatını sert bir şekilde eleştirdi. Örgütün hazırladığı raporda, bu bölgede üretilen silahların savaş suçları ve insan hakları ihlallerinde kullanıldığı belirtildi. Rapora göre, Valon silahları Nijerya, Endonezya ve Brezilya gibi ülkelerdeki askeri operasyonlarda kullanıldı ve çok sayıda sivilin ölümüne yol açtı.

Geri Dön 30 Haziran 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN