Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Şubat 2024 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; uyuşturucu çeteleri bağlantılı şiddet olayları, çiftçi protestoları ve iş yerinde başörtüsü yasağı vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'da iş mahkemesi, iş yerlerinde başörtüsü yasağını onadı. Mahkeme, iş yerinde dini ve siyasi sembollerin yasaklanmasının ayrımcılık sayılmadığına hükmetti. Avrupa Adalet Divanı daha önce benzer bir dava için, kamu kurumlarının tarafsız bir çalışma ortamı yaratma amacıyla dini sembollerin yasaklanabileceğine karar vermişti.

Brüksel’de silahlı saldırı

Başkent Brüksel’de pazartesi gecesi bir silahlı saldırı daha yaşandı. Otobüs durağında bekleyen bir kişiye ateş açıldığı duyuruldu. Avrupa polis teşkilatı Europol'ün başkanı Belçikalı Catherine De Bolle, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, artan uyuşturucu çetelerine dikkat çekti. 

Uyuşturucu çeteleri arasında bölge savaşı

Brüksel'deki silahlı saldırıların, Anderlecht'teki bir çetenin Porte de Hal çevresindeki uyuşturucu ticaretini kontrol etmeye çabasının bir parçası olduğundan şüpheleniliyor. Müfettişler, Brüksel'de, bölgenin ve ticaretin kontrolü için mücadele eden uluslararası organize suç ağlarının körüklediği yeni bir şiddetli uyuşturucu savaşına sürükleyen bir olaylar zincirini araştırıyor.

Saldırılar hükûmetin de gündeminde

Son aylarda artan silahlı saldırılar federal hükûmetin de gündemindeydi. Muhalefet partileri, hükûmeti şiddeti kontrol altına almamakla suçladı. Başbakan Alexander De Croo ise uyuşturucuyla mücadelesinin hükûmetin öncelikleri arasında olduğunu ifade etti, "Birbirimizi suçlarsak çözüm bulamayız. Bu sorun bir gecede çözülemeyecek kadar basit değil" diye konuştu.

Çiftçi protestoları yeniden başlıyor

Brüksel’de çiftçiler gelecek hafta yeniden meydanlara inecek. Çiftçi birlikleri tarafından yapılan açıklamada, eylemlerin pazartesi günü (yarın) yeniden başlayacağı duyuruldu. Başkent Brüksel’e giden yollarda traktörlerin olacağı bildirildi. Başkent polisi, pazartesi günü trafiğe çıkacaklara toplu taşıma araçlarını kullanmalarını önerdi. Başkente giden otoban ve tünellerde yoğunluk beklendiği ifade edildi.

Geri Dön 25 Şubat 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN