Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Kasım 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; İsrail-Filistin çatışmaları, okullarda artan gerilim ve demir yolu işçilerinin grevi vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'da yapılan araştırmalar, antidepresan kullanan her 10 kişiden 4'ünün, üç yıldan uzun süredir bu ilaçları kullandığını ortaya çıkardı. Bu istatistik endişe yarattı çünkü önerilen kılavuz, antidepresanların semptom iyileşmesinden sonra 6 ila 12 ay süreyle yazılmasını ve sonunda kullanmayı bırakması gerektiğini belirtiyor. Ancak pratikte, antidepresanlar genellikle çok daha uzun süreler boyunca reçete ediliyor. Hem hastalar hem de doktorlar arasında yaygın olan 'nüksetme korkusu', bu ilaçların uzun süreli kullanımında önemli bir rol oynuyor.

Okullarda gerilim yükseliyor

Belçika’nın, Dinant kentinde bir okul, bomba ihbarı nedeniyle pazartesi günü sabah saatlerinde tahliye edildi. 800 öğrencinin yakınlardaki tren istasyonuna götürüldüğü bildirildi. 

Devlet Güvenliği ve Terörle Mücadele Örgütü OCAD tarafından yapılan bir araştırmaysa, okullarda kutuplaşmanın artığını ortaya koydu. on dönemde Orta Doğu’daki gerilimin okullara taşındığı, gençler arasında radikal konuşma ve davranışların endişe verici boyutlara ulaşıldığı açıklandı. 

Demir yolu işçileri grev yaptı

Demir yolu işçileri, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve maaşlarına zam talebiyle salı günü akşam saatlerinde greve başladı. Grev, perşembe saat 22’ye kadar sürdü.

Başbakan Yardımcısı'ndan İsrail'e yaptırım çağrısı

Belçika Başbakan Yardımcısı Petra De Sutter, Gazze'de sivilleri de hedef alan bombardıman nedeniyle İsrail’e yaptırım uygulanmasını istedi. Yeşiller Partili De Sutter, "Gazze’ye yağmur gibi bomba atılması insanlık dışıdır. İsrail'i boykot zamanı gelmiştir" diye konuştu. De Sutter, İsrail'in hastane ve mülteci kamplarını hedef alan saldırılarının da soruşturulması gerektiğini, bunların savaş suçu teşkil ettiğini ifade etti. Belçikalı siyasetçi, Avrupa Birliği ile İsrail arasındaki ekonomik ve siyasi işbirliğini öngören ortaklık anlaşmalarının askıya alınmasını önerdi. 

Geri Dön 12 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN