Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Kasım 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; hükûmetin açıkladığı inşaat dolandırıcıları listesi, sosyal yardım düzenlemesi ve AB iklim planı vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Brüksel’in Molenbeek semtinde bir süpermarketten polise ‘silahlı soygun’ bildirimi geldi. Olay yerine intikal eden polis ekipleri, bir kişinin silah tehdidiyle süpermarketten birkaç paket çikolata çaldığını ve yaya şekilde kaçtığını öğrendi. Şüpheliyi takip eden bir polis, birkaç sokak ötede yakaladı. Şüphelinin üzerinden çıkan silahın sahte olduğu anlaşıldı. Şüpheli, karakolda sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

Hükûmet dolandırıcıları ifşa etti

Belçika hükûmeti, şüpheli inşaat müteahhitleri ve girişimcilerin adlarını içeren 'kara listeyi' halkın erişimine açtı. JustBan adlı sitede yayımlanan listeyle, kötü niyetli kişilerin başkalarını kandırmasını engellemeyi amaçlıyor. Federal hükûmet tarafından oluşturulan internet sitesi, inşaat sektörü federasyonu Embuild tarafından da olumlu karşılandı. Embuild, bu listede yer alan kişilerin inşaat sektöründe caydırıcı bir etkiye sahip olacağını vurguladı.

Belçika, AB’nin enerji ve iklim planlarına hazır değil

Belçika, Avrupa Birliği’nin enerji ve iklim planlarına yönelik adımları henüz atamadı. AB Komisyonu uyarınca 2021-2030 dönemine ilişkin karbon emisyonlarının nasıl azaltılacağına yönelik programın hazır olmadığı duyuruldu. AB, karbon emisyonlarından yüzde 55’e kadar tasarruf edilmesi gerektiğini bildirmişti. Belçika'nın AB’nin iklim hedeflerini tutturamaması durumunda ciddi mali yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceği öngörüldü. 

Brüksel Havayolları rekor kâr açıkladı

Brüksel Havayolları, 2023 temmuz, ağustos ve eylül aylarında 72 milyon avro kâr yaptığını açıkladı. Yayımlanan raporda, kârın, geçen yılın aynı dönemine göre 21 milyon avro artığı kaydedildi. Yaz aylarında taşınan yolcu sayısının 2,5 milyona yaklaştığı belirtildi. Brüksel Havayolları bu yaz 2,4 milyon yolcu taşıdı.

Flaman bölgesinde sosyal yardım düzenlemesi

Flaman bölgesinde, sosyal yardım alanlara ilişkin yeni bir düzenlemeye karar verildi. Eyalet Çalışma Bakanlığı, sosyal yardım alanların, Mart 2024’ten itibaren VDAB olarak bilinen iş bulma kurumuna kayıt olması gerektiğini duyurdu. Yapılan açıklamada sosyal yardımlarla geçinenlerin iş aramaya teşvik edileceği, eyaletteki yüzde 80’lik çalışma oranı hedefine ulaşılmak istendiği bildirildi. 

Engelli kadınların yarısı cinsel istismara uğruyor

Gent Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, Belçika’da fiziksel ya da zihinsel engelli her iki kadından birinin cinsel istismara uğradığını ortaya koydu. Bu oranın erkeklerde ise her 4 kişiden 1’i olduğu belirtildi.

Geri Dön 05 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN