Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Ekim 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'da, önceki hafta yaşanan terör saldırısının yankıları sürüyor. Hükûmet bir dizi önlem açıkladı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika’da terör saldırısının yankıları dinmiyor. Federal hükûmet, geçtiğimiz hafta yaşanan terör saldırısının ardından güvenlik birimleri ve adalet sistemine ilişkin bir eylem planı hazırladı. Başbakan Alexander De Croo, ulusal yayın kanallarına verdiği demeçte, “Hatalarımızdan ders alıp harekete geçmeliyiz” dedi. Hükûmet bu kapsamda, polis sayısının artırılmasını, yasa dışı silah ticaretiyle mücadelenin sınır dışı işlemlerinin hızlandıracağını, öte yandan, tüm bunlara ilişkin bir veri tabanı hazırlanacağını duyurdu. Buna ek olarak Brüksel savcılığındaki personel sayısı da yükseltilecek. 

Ayrıca, terör saldırısının ardından görevden ayrılan Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne’un yerine Paul van Tigchelt getirildi.

Tütün lobisine darbe

Federal hükûmet, ayrıca sigara bağımlılığına karşı da yeni bir eylem planı hazırlığında. Yeni eylem planı kapsamda, tütün ürünlerinin satış ve reklamlarının kısıtlanacağı, fiyatların yükseltileceği ve kontrollerin artırılacağı duyuruldu. Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, "Belçika’da, tütün lobisinin faaliyetlerini kısıtlamak istiyoruz" diye konuştu.

Fransız uyuşturucu baronu Brüksel’de tutuklandı

Brüksel’de çarşamba günü gerçekleştirilen geniş çaplı operasyonda Fransız uyuşturucu baronu Kamel N. yakalandı. Anvers limanında geçtiğimiz hafta, piyasa değeri 500 milyon avro olan 10 ton kokain ele geçirilmişti.

Demir yolu emekçileri greve hazırlanıyor

Demir yolları sendikaları reform ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiği çağrısında bulunarak greve hazırlandıklarını duyurdu. Yapılan açıklamada, kasım ve aralık ayı başında 48 saatlik grevler yapılacağı bildirildi. İlk grevin 7-9 Kasım, ikinci grevin 5-7 Aralık tarihleri arasında gerçekleşeceği açıklandı. 

Yasa dışı reçeteli ilaçların online satışında büyük artış

Yapılan son araştırmalar, Belçika’da yasa dışı ilaçların bazı online platformlar üzerinden satışının giderek arttığını ortaya koydu. Belçika’da artık her beş kişiden birine benzo olarak bilinen benzodiazepin reçetesi yazılıyor. Bu çok güçlü sakinleştirici ve uyku hapları, aynı zamanda son derece bağımlılık yapıcı bir özelliğe sahip. Xanax ve Valium gibi tanınmış markalar da dahil olmak üzere benzolar, kaygı ve uyku bozukluklarını hafifletmek için yaygın olarak kullanılıyor. Bu ilaçlar sıkıntı veya uykusuzluk anlarında hızlı bir rahatlama sağlıyor ve bu da onları kullanıcılar için vazgeçilmez kılıyor. İlaçlar, özellikle gençler arasında giderek yayılıyor.

Geri Dön 29 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN