Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ağustos 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta Palais de Justice restorasyonu, Ryanair'deki pilot grevi ve yangına müdahale eden itfaiye ile polise saldırı vardı. İşte geride bıraktığımız haftanın gelişmeleri...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika’da üniversite okurken bir yandan yarı zamanlı çalışan öğrencilerin sayısı, son on yılda 180 bin arttı. 2022’de 627 bin öğrenci yarı zamanlı işlerde çalışıyordu. Federal Sosyal Güvenlik Ofisi verilerine göre, çalışan üniversite öğrencilerinin büyük bölümü gastronomi, hizmet ve perakende sektörlerinde çalışıyor. Öğrenciler, yılda ortalama 200 saat çalışıyor. Üniversite öğrencilerin için çalışma saati sınırı ise yıllık 600 saat.

Belçika'nın en yaşlı adamı 109'uncu yaşını kutladı

Belçika’nın en yaşlı adamı Jaak Broekx, 6 Ağustos Pazar günü 109'uncu doğum gününü kutladı. Birinci Dünya Savaşı’nın başlangıcından birkaç gün sonra doğan Broekx, 100 yaşına kadar doğup büyüdüğü çiftlikte çalışıyordu. Broekx, uzun yaşamın sırrının ne olduğu sorusuna, "Öncelikle bol su için ve sağlıklı beslenin. Bildiğim kadarıyla kimse çok çalışmaktan ölmedi" yanıtını verdi, en önemli ‘sırrın’ ise ‘hayattan memnun olmak’ olduğunu vurguladı.

Sömürgeciliğin simgesi restorasyonda

Belçika Kralı 2. Leopold’un, eski Belçika sömürgesi Kongo’dan elde ettiği servetle yapılan ve sömürge yönetiminin simgesi olarak görülen Adalet Sarayı ‘Palais de Justice’ için restorasyon çalışmalarına başlanacak.

Yangına müdahale eden itfaiye ve polise saldırı

Bir itfaiyeci ve iki polis memuru, perşembe günü Antwerp'te bir yangına müdahale ederken uğradıkları saldırıda yaralandı. İki saldırgan tutuklandı. Olay, Antwerp'in Den Dam bölgesindeki Lange Beeldekensstraat'ta çıkan bir yangın için yapılan çağrı sırasında meydana geldi. Yangına giden bir polis devriyesi, yoldan geçenlere karşı agresif davranan bir adam fark etti. Sarhoş olduğu anlaşılan adam polis memurlarına saldırdı. Bir müfettiş yüzüne sert bir darbe alırken, bir diğeri de dizlerine ve dirseğine darbe aldı. Fail sonunda etkisiz hâle getirildi.

Ryanair'de grev: 88 uçuş iptal

Belçika'da Ryanair pilotlarının grevi nedeniyle, 14 Ağustos Pazartesi ve 15 Ağustos Salı günleri Charleroi Havalimanı'nda yapılması planlanan 340 uçuştan 88'i iptal edilecek.

Birbirine ateş açan gurbetçiler tutuklandı

Belçika'da yaşayan N.K. (31) ve A.B. (39) arasında Belçika’da başlayan anlaşmazlık, memleketleri Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde silahlı bir kavgaya dönüştü. İkilinin karşılaştığı Emirdağ'da yaşanan olay, birbirlerinin evlerine ve araçlarına ateş açtıkları silahlı bir çatışmaya evrildi ve her iki gurbetçi de tutuklandı.

Geri Dön 13 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN