Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta grevler vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçikalı Ryanair pilotları, maaş kesintisi uygulamasının kaldırılması talebiyle dün greve başladı. Grev bugün de devam ediyor. Valon Bölgesi’nde de pratisyen hekimler, hükûmetin kendilerine dayattığı zorunlu gece nöbetini protesto etmek için bir araya geldi.

Belçika’da terörle mücadele gözetim organı olan T Komitesi, hükûmetin aşırı sağ tehlikesini hafife aldığına dair uyarıda bulundu.

Brüksel Zaventem Havalimanı’nda bisiklet çalan iki kişi, 12 ay ve 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 2 yıl ceza alan zanlının, daha önce de bisiklet hırsızlığı yaptığı belirtildi.

ING, Belçika’daki tasarruf hesaplarında faiz oranlarını artıracağını açıkladı. Faiz oranları, 1 Ağustos’tan itibaren yüzde 0,45 ila 1,5’a çıkacak.

Son yıllarda Avrupa’nın uyuşturucu merkezi haline gelen Antwerp limanında, 2023’ün ilk 6 ayında 43 ton kokain ele geçirildi.

Başbakan De Croo, Litvanya'daki NATO zirvesinde "Ukrayna’yı Rusya ile savaşında tamamen destekliyoruz, ancak Rusya ile savaşta olan biz değiliz" dedi.

Cinsel şiddet mağdurlarının sayısı, geçtiğimiz iki yılda neredeyse ikiye katlandı. 2022’de günde ortalama 9 kişi, cinsel şiddet nedeniyle destek merkezlerine başvurdu.

Yaşlanan nüfus nedeniyle sosyal harcamalar artıyor. Belçika'da 2070 yılına kadar sosyal harcamaların, milli gelirin yüzde 30'una ulaşacağı hesaplandı.

Federal hükûmet, uzun müzakerelerin ardından emeklilik reformu üzerinde anlaştı.

Prens Laurent'in, Libya'nın Belçika'daki mal varlığına el koyma girişimine ve Belçika mahkemesinin bu konudaki kararına tepki gösterildi.

Tüketici hakları organizasyonu Test-Achats, süpermarket fiyatlarında devam eden yükseliş nedeniyle, sorumlu rekabet makamına şikayette bulundu.

Brüksel’de ilk derece mahkemesi, devletin sığınmacılara yasal olarak barınma hakkı sağlamakta başarısız olduğuna hükmetti.

Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına eylemlerin şiddetlendiği Fransa'ya seyahat konusunda uyarılarda bulundu.

Ghent Üniversitesi, önümüzdeki dört yıl içinde iş gücünü 120 çalışan azaltma planları yapıyor. Sendikalar ise işten çıkarılacak personel sayısının 250'ye yakın olacağını söylüyor.

İstatistik Ofisi’nin öncü verilerine göre, Belçika’da enflasyon, üst üste sekizinci ayda da düşerek haziran ayında yüzde 4,15’e indi.

Hükûmet, kapatılması planlanan iki nükleer reaktörün faaliyet sürelerinin on yıl uzatılması için enerji şirketi Engie ile anlaştı.

Federal hükûmetinin internet siteleri, siber saldırıya uğradı. Saldırılar başarısız oldu.

Belçika devlet demir yolları SNCB, yaz ayları için ‘1 alana 2 tren bileti’ uygulaması başlatacak.

Ulaşım Bakanı Georges Gilkinet, iklim değişikliğiyle mücadele için, özel jetlerle yapılan seferler dahil tüm kısa mesafeli yurt içi uçuşlarının yasaklanması yönündeki yasa tasarısını kabineye sundu.

Geri Dön 16 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN