Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2023 Pazar

Belçika’da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta Fransa'da başlayan protestolar ve ekonomi vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Belçika’da bu hafta neler yaşandı?

Fransa ve Almanya’da market fiyatları uzun süredir Belçika’dakinden daha düşük; yüksek enflasyon, fiyat farkını daha da artırdı. Perakendeciler birliği Comeos tarafından yapılan ankete göre, alışveriş için Fransa’ya giden Belçikalıların sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 arttı. 

Fransa’da 17 yaşındaki sürücünün polis tarafından öldürülmesi sonucu başlayan protestolar, Belçika’nın başkenti Brüksel’e de sıçradı. Eylemlerde, çoğu 18 yaşın altında en az 64 kişi gözaltına alındı. Protestocular, Brüksel şehir merkezinde otomobilleri ateşe verdi, kaldırım taşlarını söktü, ve otobüs duraklarının camlarını kırdı. Polis, protestoculara tazyikli su ile müdahale etti. 

Belçika hükûmeti, kapatılması planlanan iki nükleer reaktörün faaliyet sürelerinin on yıl uzatılması için enerji şirketi Engie ile anlaştı. 

Tıpta gece vardiyaları için yeni kurallar, 1 Mart’tan bu yana yürürlükte. Doktorlar, acil olmasa bile, hastalarının şikayetleri nedeniyle gece uyandırılıp tedavi için hastaneye gitmek zorunda kalıyor. Valon Bölgesi’nde pratisyen hekimler, hükûmetin kendilerine dayattığı zorunlu gece nöbetini protesto etmek için bir araya geldi.

Federal hükûmetinin internet siteleri, 26 Haziran Pazartesi akşamı ila 27 Haziran Salı sabahı arasında siber saldırıya uğradı. Saldırılar başarısız oldu.

Belçika devlet demir yolları SNCB, yaz ayları için ‘1 alana 2 tren bileti’ uygulaması başlatacak Ayrıca, gençler için belirli süre içinde sınırsız seyahatte kullanabilecekleri indirimli biletler piyasaya sunulacak.

Ulaşım Bakanı Georges Gilkinet, iklim değişikliğiyle mücadele için, özel jetlerle yapılan seferler dahil tüm kısa mesafeli yurt içi uçuşlarının yasaklanması yönündeki yasa tasarısını kabineye sundu.

Geri Dön 02 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN