Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika’nın gündeminde bu hafta; kamu çalışanlarına yemek kuponu, vergi reformu ve siyasi ahlak genelgesi yer aldı. İşte bu hafta yaşananlar…

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Brüksel Bölge hükûmetinde Devlet Bakanı olarak görev yapan Pascal Smet, Tahran Belediye Başkanı Alirıza Zakani'yi bir toplantıya davet ettiği için eleştirilerle karşılaşması sonucunda istifa etti.

Vergi reformunda anlaşma sağlanamadı

Federal hükûmet, vergi reformuna ilişkin müzakerelerde anlaşma sağlayamadı. Koalisyon partilerinin tamamı çalışanların üzerindeki vergi yükünü hafifletmek istiyor, ancak bunun nasıl finanse edileceği konusunda bir çözüm bulunamıyor. 

8 milyon korona aşısı imha edilecek

Hükûmet, yaklaşık 8 milyon korona aşısını, tarihi geçtiği veya geçerliliğini yitirdiği gerekçesiyle imha edecek. Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, yeni varyantlara karşı etkili olacak şekilde adapte edilen aşıların, ilk üretilen aşılardan daha etkili olduğunu, bu nedenle orijinal aşıların artık kullanılamayacağını dile getirdi. Dondurucularda sınırlı yer bulunduğunu belirten Bakan, tarihi geçmiş aşıların da imha edileceğini söyledi. 

Kamu çalışanlarına bin avro yemek kuponu

Kamu çalışanları, 1 Ocak'tan itibaren, yıllık net bin avro değerinde yemek kuponu alacak. Hükûmet, bu şekilde kamu çalışanlarının enflasyon karşısındaki alım gücü kaybını hafifletmek istiyor. 

Bakanların hükûmeti eleştirmesi genelgeyle yasaklandı

Başbakan Alexander De Croo'nun önderliğinde hazırlanan ve bakanlar kurulu tarafından onaylanan 'siyasi ahlak genelgesi', kabine üyelerinin federal hükûmetin kararlarını eleştirmelerini yasakladı.

Geri Dön 25 Haziran 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN