Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Ekim 2022 Salı

Belçika’da 43 bin çocuk aşırı yoksul

Hazırlanan rapora göre Belçika’da 43 bin çocuk aşırı yoksulluk koşullarında yaşıyor. Çocuklar dengeli beslenmeden yoksun.

Pelicano Vakfı tarafından 17-23 Ekim ‘çocuk yoksulluğuyla mücadele haftası’ vesilesiyle hazırlanan rapora göre, Belçika’da 43 bin çocuk aşırı yoksulluk içinde yaşıyor. Vakfın yardım ettiği her 3 çocuktan 1’inin okula çok az ya da sağlıksız yiyecekler götürmek zorunda kaldığını aktaran raporda, “Günde 3 öğün yemek lüks değil, temel bir haktır” ifadelerine yer verildi. 

Belçika İstatistik Ofisi verilerine göre, ülkedeki çocukların yüzde 13’ü maddi açıdan dezavantajlı durumda. Bu, çocukların 10’da 1’inden fazlasının uygun ayakkabılara, yeterli okul araç gereçlerine veya yeterince sağlıklı yiyeceğe erişimi olmadığı anlamına geliyor. 

Geri Dön 18 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN