Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2023 Salı

Belçika, Hatay’da kurduğu sahra hastanesinde 1.500’den fazla kişiyi tedavi etti

Belçika’nın depremzedelere tıbbi bakım ve tedavi sağlanması için Hatay’da kurduğu sahra hastanesinde şimdiye kadar 1.500 kişinin tedavi edildiği, 2 bebek dünyaya geldiği açıklandı. 

Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, AA’ya verdiği demeçte, ‘Benim için dayanışma, yapabileceğinizin en iyisini yapmanız demektir. Bu ülkede iyi bir sağlık sistemimiz var. Bu yüzden depremin ardından Türkiye için yapabileceğimiz en iyi şey hastane göndermekti’ diye konuştu.

Hastanede ikinci vardiya başladı

Belçikalı ilk yardım ve destek ekibinden 76 kişi, iki haftalık rotasyon kapsamında Belçika’ya döndü. Ekip, Sağlık Bakanı Frank Vanderbroucke’nin de aralarında bulunduğu kalabalık tarafından çiçeklerle karşılandı. Doktor, hemşire ve lojistik personelinden oluşan 91 kişilik yeni ekip ise Türkiye’ye ulaştı ve Belçika’nın Hatay’da kurduğu sahra hastanesinde çalışmaya başladı. 

Geri Dön 28 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN