Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2024 Cuma

Belçika, Asya kaplanı sivrisineklerine savaş açtı

Belçika’da, iklim değişikliğinin etkisiyle Asya kaplanı sivrisineği türünün görülmeye başladığı bildirildi.

Belçika, Asya kaplanı sivrisineklerine savaş açtı

Tropikal Tıp Enstitüsü ve Belçika Halk Sağlığı Enstitüsü Sciensano, vatandaşları bu sivrisinek ile karşılaştıklarında yetkilileri bilgilendirmeleri konusunda uyardı. Asya kaplanı sivrisineklerinin siyah beyaz çizgili olduğu belirtilirken, görenlerin fotoğraf çekip, MuggenSurveillance platformunda bildirimde bulunmaları istendi.

Biyologlar, Asya kaplanı sivrisineklerinin üreme alanlarının su birikintileri, saksılar veya yağmur varilleri gibi yerler olduğunu ve bu alanların temizlenmesi veya kapatılmasıyla sivrisineklerle mücadele edilebileceğini belirtti. Yerli sivrisinek türlerinin aksine, bu türün günün her saatinde aktif olduğu vurgulandı.

Asya kaplanı sivrisineği, dang humması gibi hastalıkları taşıyabiliyor ve 2023 itibarıyla İtalya, Fransa, İspanya, Malta, Monako, San Marino, Cebelitarık, Lihtenştayn, İsviçre, Almanya, Avusturya, Yunanistan ve Portekiz dahil olmak üzere 13 Avrupa ülkesinde yerleşik bir tür haline gelmiş durumda.

Geri Dön 24 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN