Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2023 Salı

Başbakan: Bankalar faiz artırmazsa hükûmet müdahale edecek

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, mevduat hesaplarındaki faiz oranını yükseltmezlerse, hükümetin bankalara yaptırım uygulayacağı tehdidinde bulundu.

Bütçeden sorumlu devlet sekreteri Alexia Bertrand, bankalara faiz oranlarını Avrupa Merkez Bankası’nın oranlarına ayarlaması için haziran sonuna kadar süre verilmesini önerdi.

Belçika’da bankaların tasarruf hesaplarına uyguladığı güncel faiz oranı ortalama yüzde 0,37. Avrupa Merkez Bankası’nın özel bankalar için belirlediği faiz oranı ise yüzde 3,75. Bu, hali hazırda yüksek enflasyon nedeniyle zorlanan vatandaşların cebine ek para girmezken, bankaların ciddi ölçüde kar ettiği anlamına geliyor.

Geri Dön 06 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN