Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2023 Cumartesi

Bankaların mevduat faizlerini yükseltmesi zorunlu kılınabilir

Belçika hükûmeti, bankalarda vadeli hesapların faiz oranlarının yükseltilmesini zorunlu kılacak bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

İktidar koalisyonundaki sol görüşlü partiler, Merkez Bankası durmaksızın faiz artırırken özel bankalarda faiz oranlarının sabit kalmasının adil olmadığı görüşünde. 

Koalisyondaki sosyalist ve yeşil partiler, Avrupa Merkez Bankası’nın mevcut faiz artırma politikası nedeniyle Belçikalı bankalardan kredi almanın ciddi ölçüde daha pahalı hale geldiğini, ancak vadeli hesaplarda birikimi olanların kar oranlarının elle tutulur şekilde artmadığını vurguladı. Belçikalı bankalar, malvarlıklarını Avrupa Merkez Bankası’nda tutup yüksek faiz alırken, Belçikalı bankalarda parası olan vatandaşlar neredeyse hiç faiz alamıyor. 

Sol partiler, bu nedenle bankalardaki faiz oranının zorunlu olarak artırılması gerektiğini savunuyor. 

Maliye Bakanı Vincent Van Peteghem da bunu desteklediğini söyledi, ancak ‘bankacılık sektörünün istikrarını bozma riskine de girilmemesi gerektiğini’ vurguladı. 

Geri Dön 27 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN