Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Şubat 2023 Pazartesi

Bagaj görevlilerinden spontane iş bırakma eylemi

Brüksel Havalimanı’nda bagaj görevlileri cumartesi günü spontane bir iş bırakma eylemi yaptı. Eylem, havalimanında ciddi aksamalar yarattı.

Sosyalist Sendika BTB, cumartesi günü süren müzakerelerin ardından pazar günü uçaklara bagaj yüklemenin normale döndüğünü duyurdu. Müzakereler çarşamba günü devam edecek.

Bagaj görevlileri ağır iş yükünden ve puana dayalı ehliyet sisteminden şikâyetçi. Çalışma koşullarının düzeltilmesini talep eden işçilerin eylemi nedeniyle cumartesi günü 89 uçuş etkilendi. Kimi uçaklar rötar yaparken, kimi uçaklar ise yolcuların bagajı olmadan kalktı. Havaalanı Sözücüsü Nathalie Pierard, yaptığı açıklamada valizini alamayan yolcuların valizleri hazır olduğunda bilgilendirileceğini söyledi.

Sendika, bagaj görevlilerinin işinin ağır olduğu kanaatinde. Her türlü hava koşulunda, genellikle açık alanda uçakların zamanında kalkması için işçilerin yüksek tempoda çalışması gerektiğini söyleyen sendika personel eksiğine de dikkat çekiyor. 5-6 kişilik ekiplerin elinden bir vardiyada ortalama 25 ton bagaj geçtiğini söyleyen sendika, personel eksiğiyle ilgili olarak “Kimsenin hastalanmasına izin verilmiyor. İzin almak neredeyse imkansız” diye konuştu.

Geri Dön 20 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN