Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Atık pillerde yeni rekor

Belçika'da geçtiğimiz yıl, yaklaşık 4 bin ton atık pil toplanarak bir rekora imza atıldı.

Belçika'da atık pillerin geri dönüşümünden sorumlu Bebat Kuruluşu'nun yayımladığı rapora göre, geçtiğimiz yıl ülkede toplanan kullanılmış pil miktarı 4 bin tonu buldu. Bu miktar, önceki yıla göre yüzde beşlik bir artış göstererek yeni bir rekor kırdı.

Atık pil toplama altyapısı

Belçika, Avrupa'nın en büyük atık pil toplama merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Ülke genelinde 25 bin toplama noktasında vatandaşlar kullanılmış pillerini ücretsiz olarak teslim edebiliyor. Bu geniş toplama ağı, atık pillerin etkin bir şekilde toplanmasını ve geri dönüştürülmesini sağlıyor.

Geri dönüşüm ve yeniden kullanım süreçleri

Bebat Kuruluşu, atık pillerin içerdiği değerli hammaddeler hakkında da bilgi verdi. Raporda, atık pillerin kobalt, çinko gibi önemli hammaddeler içerdiği ve bu maddelerin tabletlerde ve uçaklarda yeniden kullanılabileceği belirtildi. Bu durum, atık pillerin sadece çevresel bir sorumluluk oluşturmadığını, aynı zamanda ekonomik değer taşıdığını da gösteriyor.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN