Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ekim 2022 Çarşamba

Aşırı kâr vergisi geldi

Belçika’da enerji kriziyle birlikte aşırı kâr eden şirketlerden en az 2 yıl geriye dönük ek vergi alınacak. Bunun devlete 3,1 milyar avro ek gelir sağlayacağı hesaplandı.

Belçika hükûmeti, uzun müzakerelerin ardından 2023-2024 bütçesi üzerinde anlaştı. Başbakan Alexander De Croo, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kimseyi yarı yolda bırakmayacağız. Aileleri, serbest çalışanları ve şirketleri enerji krizini atlatmaları için destekleyeceğiz” açıklamasında bulundu. 

Kasım ve aralık aylarında ihtiyaç sahibi hanelere verilmesi planlanan aylık yaklaşık 200 avro enerji desteği (doğal gaz için 135, elektrik için 61 avro), 2023 mart sonuna kadar uzatılacak. Enerji krizi nedeniyle aşırı kar eden şirketlerden, geriye dönük olarak 2022 başından itibaren en az 2 yıl boyunca ek vergi alınacak. Bu aşırı kar vergisi, devlete yaklaşık 3.1 milyar ek gelir sağlayacak. 

Elektrik ve doğalgazda uygulanan KDV, yüzde 19’dan 6’ya düşürülmüştü. Bu indirimin de kalıcı hale getirilmesi gündemde.

Geri Dön 12 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN