Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Ekim 2022 Perşembe

Araba kullanırken telefon kullanmak yılda 50 kişiyi öldürüyor

Belçika’da her yıl 50 kişi, direksiyon başında telefon kullanımına bağlı kazalarda yaşamını yitiriyor.

Trafik Güvenliği Enstitüsü (Vias) trafik kazalarına ve sebeplerine ilişkin rapor yayımladı. Rapora göre direksiyon başında telefon kullanımı her yıl 50 kişinin öldüğü ve 4 bin 500 kişinin yaralandığı kazalara sebebiyet veriyor.

Araştırmaya göre, sürücüler direksiyon başında telefonlarını çoğunlukla mesaj yazmak ve okumak için kullanıyor. Araç sürerken telefona bakanların oranı, kaza riski daha az olarak görüldüğü için otoyollarda daha yüksek. 

Enstitü, soruna çözüm olarak denetimleri sıklaştırmayı tavsiye etti. Otoyollarda telefon kullanımını algılayabilen akıllı kameralar yerleştirilmesi de öneri olarak sunuldu.

Geri Dön 27 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN