Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2024 Cuma

AİHM ortaokulda başörtüsü yasağına itirazı reddetti

AİHM, Belçika'nın Flaman bölgesinde uygulanmaya başlanan ortaokullardaki başörtüsü yasağının din ve vicdan özgürlüğünü ihlâl etmediğine karar verdi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Belçika'nın Flaman bölgesinde ortaokullarda uygulanan başörtüsü yasağının 'düşünce, vicdan ve din özgürlüğünü' ihlâl etmediğine karar verdi. Maasmechelen kentinde yaşayan Belçikalı Müslüman öğrencilerin yasağa karşı yaptığı itiraz reddedildi.

Kararın gerekçesinde, yasağın yalnızca İslamiyetle ilgili olmadığı, tüm inanç sembollerinin ayrım gözetmeksizin yasaklandığı belirtildi. "Başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve kamu düzeninin korunması amacıyla yasak gerekli ve orantılı" ifadeleri kullanıldı.

Belçika'daki Flaman Toplumu Eğitim Konseyi (GO), 2009 yılında bölgede tüm resmi okullarda başörtüsünü yasaklama kararı almıştı.

Geri Dön 17 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN