Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2023 Çarşamba

AB vatandaşları, Belçika’da daha kolay iş buluyor

İstatistik Ofisi verilerine göre, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden Belçika’ya gelen göçmenler, üçüncü ülkelerden gelen kişilere göre daha kolay iş buluyor. 

İstihdam oranı, 20-64 yaşları arasındaki Belçikalar arasında 2022’de yüzde 76 olarak kaydedildi. Bu oran, Fransa ve İtalya gibi ‘eski’ AB ülkelerinden gelenler arasında yüzde 71, Romanya ve Polonya gibi sonradan AB’ye katılan ülkelerden gelenler arasında ise yüzde 76 olarak ölçüldü.

Fas, Cezayir ve Tunusluların iş bulma oranı yüzde 50, Türklerin yüzde 25

Fas, Cezayir, Tunus gibi ülkelerden gelenler arasında ise, iş bulma oranı yüzde 50’ye düşüyor. Kuzey Afrika ülkelerinden veya Türkiye’den gelenler arasındaki istihdam oranı ise sadece yüzde 17 ila yüzde 25.

Geri Dön 14 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN