Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

AB Parlamentosu ofislerine eş zamanlı baskın: Rus ajanları aranıyor

Belçika’nın başkenti Brüksel’de dün Avrupa Birliği Parlamentosu ofislerine eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

Brüksel Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya ile bağlantılı olduğundan şüphelenilen bir çalışanın Brüksel ve Strazburg’daki iki ofisi arandı. Şüphelinin kimliği henüz açıklanmadı.

VRT’nin siyasi çevrelerden edindiği bilgiye göre, şüphelinin AfD’li Milletvekili Maximilian Krah'ın eski bir çalışanı olduğu iddia edildi. Krah, yakın zamanda İkinci Dünya Savaşı'nda SS'lerle ilgili tartışmalı açıklamalarıyla gündeme gelmişti. İsmi açıklanmayan şüphelinin ayrıca Hollandalı aşırı sağcı milletvekili Marcel de Graaff için çalıştığı belirtildi.

VRT’nin aktardığına göre, baskınlar Avrupa’nın Sesi adlı internet sitesine yönelik soruşturma kapsamında başlatıldı. Kremlin’in Rus propagandasını yayma karşılığında bazı Avrupa Parlamentosu milletvekillerine ödeme yaptığına ilişkin emareler bulundu. Brüksel Savcılığı, soruşturmanın 'suç örgütü üyeliği' suçlamalarıyla ilgili olduğunu doğruladı.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN