Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Şubat 2023 Salı

AB Dışişleri Bakanları Brüksel’de toplandı: Çin-ABD gerilimi de gündemde

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, Ukrayna ana gündemiyle Brüksel'deki AB Konseyi binasında bir araya geldi. 

AB Dış Politika Sorumlusu Josep Borrell'in başkanlığındaki Dışişleri Konseyi, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kubela ile resmi olmayan ilk görüşmesinde Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığı hakkında görüş alışverişinde bulunacak. Gündemdeki diğer konular arasında Afganistan’daki son durum, İran ile enerji ve iklim diplomasisi yer alıyor.

"Çin, Moskova'ya silah verecek" iddiası yalanlandı

ABD, Çin’in Moskova’ya silah vermeye hazırlandığı iddiasını ortaya atmıştı. Önce Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından yalanlanan iddia bu kez de Borrell’in ağzından yalanlandı. Borrell, üst düzey Çinli diplomat Wang Yi ile Münih Güvenlik Konferansı’nda görüştüğünü, Çin’in Rusya’ya silah tedarik etmeyeceğinde dair güvence aldığını söyledi. Bunun Çin ile AB ilişkilerinde kırmızı çizgi olacağının altını çizen Borrell, “Rusya’ya silah vermeyi planlamadıklarını söyledi ama biz yine de uyanık kalacağız” diye konuştu.

Geri Dön 21 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN