Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2023 Salı

Yeşiller, göçmenlerin sosyal yardımlarının kesilmesine karşı çıktı

Avusturya'da koalisyonun küçük ortağı Yeşiller Partisi, Başbakan Karl Nehammer'in, 'göçmenlere verilen sosyal yardımların kısıtlanması' teklifine karşı çıktı.

Avusturya Başbakanı ve ÖVP Lideri Karl Nehammer, geçen hafta yaptığı konuşmasında, ülkedeki göçmenlere verilen sosyal yardımın kısıtlanması çağrısında bulunmuştu. Koalisyonun küçük ortağı Yeşiller Partisi bu öneriye karşı çıktı. 

Nehammer, ÖVP konferansında yaptığı ‘Milletin Geleceği’ konuşmasında, göçmenlerin ancak ülkede 5 yıl geçirdikten sonra tam sosyal yardım alabilmesini önermişti. Buna göre, göçmenler, ülkedeki ilk 5 yılları boyunca Avusturya vatandaşlarının yarısı kadar sosyal yardım alabilecek. 

Yeşiller Partili Sosyal İşler Bakanı Johannes Rauch, "Göçmenler için sosyal yardımın kısıtlanması, Nehammer’in yurt dışından 10 bin sağlık personeli istihdam etme hedefiyle çelişiyor" ifadelerini kullandı. 

Avrupa hukuku uzmanı Franz Leidenmühler de, göçmenlerin ‘vatandaşlarla eşit muamele görmesi gerektiği’ yorumunda bulundu.

Geri Dön 14 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN