Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

Yenilenebilir enerjide anlaşma sağlandı

Avusturya’da ÖVP-Yeşiller koalisyonu, yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılmasını hızlandırmaya ilişkin yasa tasarısı üzerinde anlaştı.

Tasarıya göre, yenilenebilir enerjiler devlet sübvansiyonlarıyla teşvik edilecek, özellikle güneş enerjisi ve biyogaz üretimi yaygınlaştırılacak. 

Güneş enerjisinden elektrik üretmek için kullanılan güneş panellerinin üretimi için ayrılan bütçe, bu yıl 200 milyon avro artırılarak 600 milyon avroya çıkarılacak. Biyogaz üretiminin de önümüzdeki 7 yıl içinde 10’a katlanması, 2030 yılına kadar ülkenin gaz ihtiyacının yüzde 11’inin sürdürülebilir kaynaklardan karşılanması hedefleniyor. 

Hükûmet, ayrıca işçi açığıyla mücadele tedbirleri konusunu tartıştı. İşçi açığı sorununun çözümü için, sosyal işler, çalışma ve maliye bakanlıkları tarafından bir komisyon kurulmasına karar verildi. Ayrıca, çalışanların emeklilik yaşı geldikten sonra da işe devam etmesi için teşvikler artırılacak. 

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN