Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2024 Cuma

Viyana’da bombalı saldırı planlayan gence 2 yıl şartlı hapis cezası

Viyana'da tren istasyonuna bombalı saldırı hazırlığı yaparken yakalanan 17 yaşındaki IŞİD'li gence 2 yıl şartlı hapis cezası verildi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da, 11 Eylül 2023’te 17 yaşındaki bir genç merkez tren istasyonuna bombalı saldırı hazırlığı yaparken yakalanmıştı. Viyana Bölge Mahkemesi’nde görülen davada, savcılık makamı genci terör örgütü kurmakla suçlamıştı. Savcılık, gencin Telegram üzerinden teröristlerle bağlantıya geçerek, IŞİD bayrağı önünde fotoğraf paylaşmakla itham etti. etti. 17 yaşındaki gencin fotoğrafı yayınladıktan hemen sonra bombalı saldırı için tren istasyonuna gitmeye çalıştığı da ifade edildi.

Önceki gün gerçekleşen duruşmada, 17 yaşındaki genç, savcılığın tüm suçlamalarını kabul ederek, suçunu ve IŞİD bağlantılarını itiraf etti. Yaklaşık 90 dakikalık duruşmanın ardından mahkeme, yaklaşık yedi aydır gözaltında tutulan genci, 2 yıl şartlı hapis cezasına çarptırdı. 

Failin avukatı, gencin dışlandığı ve zorbalığa maruz kaldığı için şiddet eğilimi gösterdiğini ileri sürdü. Avukat, "Müvekkilim radikal görüşlerinden vazgeçti, haftalık terapi de dahil olmak üzere rehabilite edilerek, toplumun bir parçası olmak istiyor" diye konuştu.

Geri Dön 12 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN