Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2023 Salı

Viyana’da binlerce emekçi 1 Mayıs’ı sokaklarda kutladı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da binlerce kişi, 1 Mayıs İşçi Bayramı için farklı bölgelerden şehir merkezine yürüyüş düzenledi. 

Yürüyüşlere, Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu  ve Avusturya Türkiye Sosyal Demokratlar Birliği gibi bazı Türk sivil toplum kuruluşları de katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) de Viyana sokaklarındaydı. 

Avusturya’da ana muhalefette olan Sosyal Demokrat Parti de 1 Mayıs yürüyüşü düzenledi. Parti lideri Pamela Rendi-Wagner, yaptığı konuşmada, parti içi anlaşmazlıklara da ithafen, "Güçlü olmak için birlik olmamız lazım" çağrısında bulundu. 

Rendi-Wagner, "Hedefimiz, bu ülkenin nihayet yeniden sosyal demokrat bir hükûmete kavuşması" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 02 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN