Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2023 Salı

Viyana treninde ‘Heil Hitler’ anonsu

Avusturya’da Bregenz’den Viyana’ya giden bir şehirler arası trende, hoparlörden olağan anonslar yerine Hitler’in konuşmaları yayınlandı, ‘Heil Hitler’ anonsları yapıldı. Avusturya Devlet Demir Yolları (ÖBB), konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

14 Mayıs Pazar günü, Viyana’ya giden trende, hoparlörden bir sonraki durağın anonsu yerine Hitler’in konuşmaları duyulmaya başladı. Bir tren görevlisi anonsu durdurmaya çalıştı, ancak başaramadı. 

Yetkililer, iki zanlının ihbar edildiğini ve haklarında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bu iki kişinin, demir yolu çalışanlarından anahtarı çalıp her vagonda bulunan interkomları açarak kayıtları anons ettirdiği düşünülüyor.

Avusturya yasalarına göre, Nasyonal Sosyalist içerikler paylaşmak, cezalandırılabilir suçlar kapsamına giriyor. 

Geri Dön 16 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN