Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Vergi dilimleri yüzde 4 oranında artıyor

Avusturya hükûmeti, 2024 yılı için vergi dilimlerinin yaklaşık yüzde 4 oranında artırılacağını açıkladı.

Bu değişiklik, Soğuk İlerleme’nin (Kalten Progression) kaldırılması kapsamında gerçekleştirilecek. En yüksek vergi dilimi olan yüzde 55’lik oran hariç, diğer tüm vergi dilimleri artırılacak.

Yeni vergi dilimleri

- İlk dilim: 13 bin 308 avro

- İkinci dilim: 21 bin 617 avro

- Üçüncü dilim: 35 bin 836 avro

- Dördüncü dilim: 69 bin 166 avro

- Beşinci dilim: 103 bin 072 avro

Ayrıca, otomobil, motosiklet ve bisikletler için kilometre başına alınacak ücret 50 sent olacak. Küçük işletme sınırı ise 35 bin avrodan 55 bin avroya yükseltilecek.

Soğuk İlerleme, maaş artışlarının vergi dilimlerine yansımasıyla vergi yükünün artması durumunu ifade ediyor. 2023’te yürürlüğe giren düzenlemeyle Soğuk İlerleme kaldırılarak vergi dilimlerinin her yıl enflasyona göre otomatik olarak ayarlanması sağlanmıştı. Bu düzenlemeler her iki yılda bir otomatik olarak güncellenecek.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN