Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

Uzmanlardan 'sağlık sisteminde çöküş’ uyarısı

Avusturya’da uzmanlar, detaylı ve kapsamlı bir reform yapılmadığı durumunda sağlık sisteminde bir ‘çöküş’ yaşanabileceği uyarısında bulundu. 

Personel açığı, hastanelerdeki yatak yetersizliği, ve yapısal problemler, korona pandemisinden sonra keskin biçimde arttı. Uzmanlar, özellikle çocuk ve genç psikiyatrisi konusunda büyük açıklar olduğunu vurguluyor. Psikiyatrik sorunlar nedeniyle tedavi gören çocuk ve ergenlerin sayısı pandemi öncesine göre üç kat azalırken, intihar eden veya intihara teşebbüs eden gençlerin sayısında ciddi artış yaşandı. 

Uzmanlar, ayakta psikiyatrik bakım ile çocuklar ve ergenler için sigorta kapsamındaki psikoterapi teklifinin genişletilmesi ve çocuk ve ergen psikiyatrisinde hasta yataklarının sayısının iki katına çıkarılması çağrısında bulundu. 

Viyana Şehir Hastaneleri Birliği’nin eski başkanı Wilhelm Marhold, “Avusturya hastane sistemindeki eksikliklerin medyada yer almadığı bir gün bile geçmiyor. Böyle devam edersek sistem duvara toslar” ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN