Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2023 Salı

Uzmanlar: Enflasyonun düşmesi pek olası değil

Ekonomistler, Avusturya'da 2023 yılı enflasyon beklentisini yüzde 7,6'ya yükseltti ve önümüzdeki aylarda düşmesinin pek olası görünmediğini kaydetti.

Bank Austria’dan ekonomistler, 2023 yılı için enflasyon beklentilerini bir puandan fazla artırarak yüzde 7,6’ya yükseltti. Uzmanlar, önümüzdeki aylarda enflasyonda bir düşüş beklenmediğini kaydetti. Banka tarafından hazırlanan rapora göre, Avusturya’da nisan ayında yüzde 7,2 olarak açıklanan enflasyonun önümüzdeki aylarda düşüşe geçmesi pek olası değil. 

Ekonomistler, enerji fiyatları düşmesine rağmen, hizmet sektöründeki fiyat artışları nedeniyle yüksek enflasyonun 2023 boyunca devam edeceğini öngörüyor. Avusturya’daki enflasyonun 2023 sonunda yüzde 7,6 olması, 2024 sonunda ise yüzde 3,5’e düşmesi bekleniyor. 

Geri Dön 16 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN