Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Kasım 2022 Çarşamba

Üniversitelere ek bütçe

Avusturya’da enerji krizi nedeniyle masrafları ciddi ölçüde artan üniversiteler için 2023 yılında 150 milyon avro ek bütçe ayrılacak. 

Eğitim Bakanı Martin Polatschek, enflasyon ve enerji krizinin etkilerini dengelemek için önümüzdeki sene üniversitelere toplam 400 milyon avro finansman sağlanacağını duyurdu. Üniversiteler, aslında 1,2 milyar avro bütçe talep etmişti. Geçtiğimiz haftalarda, mali sorunlar yaşayan bazı üniversiteler, bütçelerinin artırılması için protestolar düzenlemişti. 

Viyana Teknik Üniversitesi, enerji masraflarıyla baş edebilmek için, aralık ortasından ocak ortasına kadar tüm amfi, sınıf ve seminer odalarını kapamaya hazırlanıyor. Üniversite, 2022 ve 2023 yıllarında sadece enerji masraflarının 90 milyon avroyu bulacağını açıkladı. 

Geri Dön 16 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN