Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

Türkiye seçimleri, Avusturya’nın da gündeminde: Kimse kimseye güvenmiyor

Türkiye seçimlerinin, Avusturya'daki Türkler arasında gerilime sebep olduğunu söyleyen Türkiye’nin Onursal Avusturya Konsolosu Dietmar Pichler, "Kimse kimseye güvenmiyor" diyerek endişelerini dile getirdi.

Türkiye’deki seçim süreci ve seçimlerin sonucu, Avusturya’daki birçok insanı da endişelendiriyor. Avusturya’da, altıda biri Yukarı Avusturya eyaletinde olmak üzere yaklaşık 120 bin Türk vatandaşı ikamet ediyor. 

Türkiye’nin Onursal Avusturya Konsolosu Dietmar Pichler, Avusturya’da yaşayan Türklerin, kaçıncı kuşak göçmen olurlarsa olsunlar Türkiye’yle bağlarının çok güçlü olduğuna dikkat çekti, "Türkler vatanlarına çok bağlılar. Birçoğu, emekli olduktan sonra geri dönüyor" ifadelerini kullandı. 

Türkiye seçimlerinin vatandaşlar arasında gerilime sebep olduğunu söyleyen Pichler, "Kimse kimseye güvenmiyor" diyerek 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci turdan endişe ettiğini dile getirdi. 

Viyana Üniversitesi’nden siyaset bilimci Hüseyin Çiçek de, Türkiye’nin Kahramanmaraş depremi ve ekonomik kriz nedeniyle çok zor durumda olduğunu söyleyerek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kazanmasının Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne yakınlaşmasını sağlayacağı ve bunun ekonomik krizi hafifletmeye yardımcı olabileceği yönünde görüş bildirdi. 

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN