Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Nisan 2023 Cumartesi

Türk seçim sandıklarıyla ilgili acil eylem çağrısı

Avusturya’da aşırı sağcı FPÖ’nün lideri Herbert Kickl, Türkiye Seçimleri için kurulan seçim sandıklarında yasa dışı çifte vatandaşların tespiti için acilen kontrollere başlanması çağrısında bulundu.

Kickl, oy vermek için sandık başına giden tüm Türk vatandaşlarının kişisel bilgilerinin kaydedilmesi ve Avusturya seçmen kütükleriyle karşılaştırılması gerektiğini dile getirdi. 

Türk makamlarının bu konuda Avusturya hükûmeti ile işbirliği yapmayı reddettiğini belirten FPÖ lideri, bu nedenle olası çifte vatandaşları tespit etmenin zor olduğunu söyledi. 

Avusturya’da çifte vatandaşlık, az sayıda istisna haricinde yasal değil. Ancak sadece başkent Viyana’da yaklaşık 18 bin kişinin yasa dışı şekilde çifte vatandaş olduğu tahmin ediliyor. 

Geri Dön 29 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN