Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2024 Cuma

Tacizi görmezden gelen işverene 2 bin avro ceza

Avusturya'da, iş yerinde cinsel tacize uğrayan ve mahkemeye giden kadın emsal bir karar alınmasını sağladı. Mahkeme, tacize göz yuman işverene de ceza verdi.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da garson olarak çalışan bir kadın, yöneticisi tarafından defalarca kez cinsel tacize uğradı. Durumu insan kaynaklarına ve işverenine bildirmesine rağmen herhangi bir sonuç alınamadı, olayın üstü kapatıldı. Konuyu mahkemeye taşıyan genç kadın, ülkede emsal bir kararın da alınmasını sağladı. Viyana Bölge Mahkemesi, cinsel tacize uğrayan ve işvereni tarafından üstü kapatılan olay için şirketin 2 bin avro tazminat ödemesine hükmetti.

Avusturya Çalışma Odaları Birliği tarafından yapılan bir araştırma da, çalışan kadınların yüzde 79’unun, erkeklerin ise yüzde 54’ünün son iki yılda cinsel tacize maruz kaldığını ortaya koydu.

Geri Dön 12 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN