Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2023 Cuma

Süpermarketler çöpe attıkları gıda miktarını bildirecek

Avusturya'da, süpermarketlere çöpe attıkları gıda miktarını bildirme zorunluluğu geliyor. Hükûmetin planına Ticaret Birliği ise tepkili.

Avusturya hükûmeti, gıda israfını önlemek için, süpermarketlerin çöpe attıkları ya da bağışladıkları yiyecek miktarını bildirmesini zorunlu kılmaya hazırlanıyor. Bu şekilde, işletmeleri boşa gidecek yiyecekleri bağışlamaya teşvik etmek hedefleniyor. 

2023’ün son çeyreğinde yürürlüğe girmesi planlanan düzenlemenin yaklaşık 900 işletmeyi etkilemesi bekleniyor. 

Ticaret Birliği, hükûmetin bu planını, ‘gıda israfı sorununa kökten bir çözüm olmayacağı’ gerekçesiyle eleştirdi. Araştırmalara göre, süpermarketler, ülkedeki gıda israfının yalnızca yüzde 5’ini oluşturuyor. Her yıl çöpe giden yiyeceklerin yüzde 53’üne özel haneler, yüzde 30’una ise tarım sektörü sebep oluyor.

Geri Dön 26 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN