Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Ekim 2023 Çarşamba

SPÖ, milyonerlerden vergi alınmasını savundu

Avusturya’da ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) lideri Andreas Babler, ülkedeki süper zenginlerden servet vergisi alınması gerektiğini savundu.

Babler, milyoner vergisi olarak tanımladığı uygulama ile haftada 100 milyon, yılda 5 milyar avroya kadar yeni bir gelir havuzu oluşturulacağını belirtti. SPÖ'lü siyasetçi söz konusu uygulama ile emeklilik maaşlarının artırılabileceğini, sağlık sistemine yatırım yapılabileceğini ifade etti, "Milyonerlerin vergileriyle sosyal adaleti sağlayabiliriz" diye konuştu.

SPÖ lideri Avusturya’da nüfusun yüzde 1’inin, toplam servetin neredeyse yüzde 50’sine sahip olduğunu dile getirdi.

SPÖ'nün vergi modeli

Babler, 1 milyon ila 10 milyon arasında serveti olanlardan yüzde 0,5, 50 milyona kadar serveti olanlardan yüzde 1 ve 50 milyon avronun üzerinde varlığı olanlardan ise yüzde 2 oranında vergi alınmasını önerdi.

Geri Dön 18 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN