Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

Sosyal Demokrat Parti'nin ilk kadın lideri istifa etti

Avusturya’da ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Partisi’nin lideri Pamela Rendi-Wagner, parti üyeleriyle yapılan ön seçimi kaybetmesi üzerine liderlikten istifa etti.

Rendi-Wagner’in politikayı tamamen bırakıp bırakmayacağı belli değil, partinin yeni liderinin ise üyelik anketinde birinci olan Burgenland Eyalet Başbakanı Peter Doskozil olması bekleniyor. 

Rendi-Wagner, parti liderliği yarışında birinci olmazsa istifa edeceğini duyurmuştu. Üyeler arasında yapılan ankette Peter Doskozil ve Andreas Babler’in ardından üçüncü sırada yer alan siyasetçi, 3 Haziran’da yapılacak SPÖ parti kongresinden sonra görevi bırakacak. Partinin yeni lideri de bu tarihte belirlenecek. 

2018 sonunda parti liderliğini devralan Rendi-Wagner, partisinin ilk kadın lideri olmuş ve Avusturya’nın ilk kadın başbakanı olmak istediğini açıklamıştı.

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN