Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

Siyasetçilere bu yıl zam yok

Avusturya'da, yüzde 9,7 oranında zamlanması beklenen siyasetçilerin maaşlarına bu yıl zam yapılmayacağı açıklandı.

Avusturya’da enflasyona göre otomatik ayarlanan politikacı maaşlarının, 2024 itibarıyla yüzde 9,7 zamlanması bekleniyordu. Ancak Federal Şansölye Karl Nehammer, siyasetçilerin maaşlarına bu yıl zam yapılmayacağını açıkladı. 

Planlanan zamlar, üst düzey politikacılar için aylık 2 bin 500 avroya varan rekor bir artış anlamına gelecekti. Cumhurbaşkanı maaşının 29 bin avroyu, Başbakan maaşının 26 bin avroyu aşması bekleniyordu. 

Ancak Başbakan Nehammer, muhalefet partilerinden gelen sert tepkiler üzerine, üst düzey politikacıların maaşlarına 2024’te zam yapılmayacağını duyurdu. Milletvekilleri, il ve belediye meclislerinin üyeleri için ise maaşların planlananın yarısı oranında, yani yaklaşık yüzde 5 artırılacağı belirtildi.

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN