Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Şubat 2023 Perşembe

Servet vergisi Devlet Opera Balosu üzerinden gündemde

Avusturya’da Viyana Opera Balosu’nde lüks bir loca için ortalama bir işçinin 244 gün çalışması gerekiyor. Bu oran ülkede farklı tartışmalara sebep oldu.

Lüks locada bir koltuk bu yıl 23 bin 600 avro. Tek bir gün bazında ortalama 96,6 euro gelirle bir işçi, en pahalı localar için 244 gün çalışmak zorunda.

Ayrıca cinsiyete dayalı gelir adaletsizliği de hesaplamalarla ortaya kondu. Günde ortalama geliri 110,57 avro olan erkek çalışanlar 213 gün çalışarak bir bilet alabilirken, ortalama geliri 78,53 olan kadınlar 300 gün çalışmak zorunda. Yani neredeyse bütün bir yıl.

Servet vergisi talebi

Konuyla ilgili konuşan İşçi Odası Başkanı Renate Anderl, bir kez daha ‘servet vergisi’ talebinde bulundu. Avusturya’nın en zengin yüzde 5’inin ortalama serveti 8,75 milyar avro. Avusturya İstatistik Kurumuna göre ise 1,5 milyondan fazla kişi yoksulluk riski altında. Avusturya’nın en zengin 100 kişisinin toplam serveti 5,5 milyon kişinin ki kadar. İşçi Odası, bu verilerin 2021 yılına ait olduğunun altını çizerek “Artık enflasyon, sosyal uçurumu daha da derinleştirdi” açıklamasında bulundu. İşçi Odası’na göre servet vergisinin artırılması yoluyla çocuk yoksulluğu dahi ortadan kaldırılabilir ve uzun vadeli bakım sistemi güvence altına alınabilir.

Geri Dön 16 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN